DPE SK Blog

Blog pre slovenských vývojárov od DPE (Developer and Platform Evangelist), Microsoft Slovakia

Novinky

Aktualizácie emailom

July 2009 - Príspevky

Windows 7 RTM je tu!

Vyvojový cyklus Windows 7 sa uzavrel jeho posunutím do fázy RTM (Release To Manufacturing). Tym správnym build-om sa stal ten, ktorý je označený číslom 7600.

 Pre vývojárov, ktorí majú predplatené MSDN, bude finálna verzia Windows 7 EN sprístupnená na "download" 6.augusta. Neanglické verzie pribudnú do 1.októbra. (Detaily o dátumoch nájdete na http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2009/07/21/when-will-you-get-windows-7-rtm.aspx .)


Pripomínam vývojárom, ktorí chcú vytvoriť aplikácie pre Windows 7 (s využitím noviniek tohto OS):

- blog Windows 7 for Developers

Windows 7 Developers Guide na MSDN

- vzorovú aplikáciu ako návod na vylepšenie aplikácie napísanej pôvodne pre XP o novinky Windows 7 na http://code.msdn.microsoft.com/XP2Win7 

 

Miro

 

Expression 3 RC/Silverlight 3 RTW

Dnes (10.7.2009) spustil Microsoft "launch" vlnu pre Expression 3 a Silverlight 3. Jej hlavným portálom (a zároveň miestom tzv. virtuálneho uvedenia na trh) je www.seethelight.com. Zároveň boli aktualizované hlavné weby pre Silverlight ( http://www.microsoft.com/silverlight/ , http://silverlight.net/ ) a Expression ( http://www.microsoft.com/expression/ )

Na stránke http://silverlight.net/GetStarted/ nájdete linky na prevzatie potrebného softvéru na tvorbu Silverlight 3 aplikácií. Na http://silverlight.net/quickstarts/ nájdete prehľadové návody pre tvorbu Silverlight 3 aplikácií.
Pre tých z vás, ktorí sa zaujímajú o Silverlight už dlhšie, je určený prehľad noviniek Silverlight 3 na http://silverlight.net/getstarted/silverlight3/default.aspx . A pre tých, ktorí sa zaujímajú o porovnanie Silverlight 3 s WPF je "pekné" zhrnutie na blogu českých DPE kolegov - http://blogs.msdn.com/vyvojari/archive/2009/07/10/silverlight-3-0-pot-ebujeme-je-t-wpf.aspx
Zatiaľ bola zverejnená Release Candidate verzia Expression 3 a RTW Silverlight 3. (Keďže Silverlight je de facto webová voľne dostupná technológia, RTW by malo znamenať aj RTM.) Finálna verzia Expression 3 by mala byť dokončená do konca júla.

Miro

Viac príspevkov