DPE SK Blog

Blog pre slovenských vývojárov od DPE (Developer and Platform Evangelist), Microsoft Slovakia

Novinky

Aktualizácie emailom

March 2011 - Príspevky

Podpora pre SQL Server 2000 a 2005 končí

Apríl 2011 bude mesiacom, v ktorom sa zmení úroveň servisnej podpory pre SQL Server 2005, pričom treba brať do úvahy aj ukončenie podpory pre SQL Server 2000.

SQL Server 2005 prejde 12.4.2011 z módu štandardnej podpory do módu rozšírenej podpory. Znamená to, že po tomto dátume budú vydávané iba opravné balíčky týkajúce sa bezpečnosti. Iné opravy budú dostupné iba na základe zmluvy Extended Support Hotfix.

SQL Server 2000 už v režime rozšírenej podpory je a tento stav bude trvať do 9.4.2013, kedy bude rozšírená podpora ukončená a nebudú vydávané už ani bezpečnostné opravné balíčky.

Praktická rada: zahrňte do vášho plánovania "upgrade" na najnovší SQL Server 2008 R2.


Miro

Nová el.brožúra pre vývojárov v Visual Basic-u 2010

Do knižnice bezplatných elektronických kníh pre vývojárov pribudla nová od nášho MVP, Jána Hanáka.
Cieľom príručky je zoznámiť mierne pokročilých programátorov, vývojárov a študentov s praktickou tvorbou jednoduchých i zložitejších programov v jazyku Visual Basic 2010. Publikácia obsahuje kapitoly o tvorbe konzolovej aplikácie, aplikácie s grafickým používateľským rozhraním WinForms (lepšie zvládnuteľným VB6 vývojármi a začiatočníkmi), tvorbe knižnice tried a tvorbe paralelnej aplikácie. Brožúru s názvom "Rýchly vývoj aplikácií v jazyku Visual Basic 2010 pre systém Windows 7" spolu so "zdrojákmi" príkladov nájdete v knižnici na MSDN webe.

Miro

 

Service Pack 1 pre Visual Studio 2010 voľne na prevzatie

Tak sme sa dočkali a máme k dispozícii finálnu verziu SP1 pre VS2010 voľne k "download-u" (2 dni po uvoľnení SP1 pre predplatiteľov MSDN). Okrem fixov obsahuje už aj podporu IIS 7.5 Express (, ktoré treba prevziať zvlášť z download centra  ). Podporuje aj správu SQL Server Compact Edition 4 SDF databáz, ich použitie v ovládacom prvku SQL DataSource a v entitnom modele pri webovom vývoji. Aj SQL CE 4.0 treba "downloadovať" zvlášť z download centra .
Service Pack pridáva do Visual Studia lepšiu podporu Web Platform Installera (PI) v podobe:
- nového toolbaru pre rýchly prístup k poslednej verzii Web PI. Ak nie je Web PI nainštalovaný, Visual Studio si ho najskôr prevezme.
- kontroly pri otvorení prenesených webových projektov používajúcich IIS 7.5 Express, SQL Server Compact 4.0 alebo ASP.NET Razor na iný počítač bez tejto infraštruktúry. Vtedy sa zobrazí dialóg s ponukou nainštalovania týchto komponentov použitím Web PI.
Webové projekty a HTML editor podporujú syntax Razor (aj v ASP.NET webových stránkach, aj v ASP.NET MVC 3). Razor nie je zbuildovaný do SP1, treba ho doinštalovať balíčkom ASP.NET MVC 3 .

Základné informácie o SP1 nájdete na blogu S.Somasegara http://blogs.msdn.com/b/somasegar/ .
Podrobnejšie informácie o SP1 na blogu Jasona Zandera http://blogs.msdn.com/b/jasonz/ . Detailný zoznam opráv a doplnkov v SP1 pre VS2010 nájdete na knowledgebase stránke http://support.microsoft.com/kb/983509 .

Inštalačný balíček (web installer) nájdete tu , ISO formát nájdete tu .

Zároveň s uvedením service pack-u oznámil Microsoft:
- že v blízkej dobe bude uvoľnené Visual Studio LightSwitch Beta 2 (už aj s podporou publikovania aplikácií na Azure).
- že na prevzatie je Team Foundation Server-Project Server Integration Feature Pack (pre predplatiteľov MSDN) na integráciu medzi Project Server-om a Team Foundation Server-om
- že Visual Studio 2010 Load Test Feature Pack je dostupný pre predplatiteľov VS2010 Ultimate s MSDN

"Downloadujte" a inštalujte! :-)


Miro

HTML5 Codecamp Online

Po úspechu technického seminára HTML5, ktorý sa konal 17.2.2011 v Bratislave, sme sa rozhodli zopakovať seminár tentokrát online tak, aby sa ho mohli zúčastniť všetci vývojári a tvorcovia webových stránok z každého kúta Slovenska.

Počas online seminára vás špecialista na HTML5, Štěpán Bechynský, zoznámi s históriou HTML5, prečo vzniklo, aké technológie sa považujú za súčasť HTML5 a čo môžete od HTML5 očakávať.

Kedy: 20.4.2011 9:00 - 11:00 (vložiť do Outlooku)

Potrebný softvér: pre prístup na on-line seminár si najskôr nainštalujte Microsoft Lync 2010 Attendee - User Level Install

Registrácia nie je potrebná!

Odkaz na seminár (potrebný pre pripojenie 20.4.2011 o 9:00): https://join.microsoft.com/meet/stepanb/87MTY6VW

Na konci online seminára vyberieme z vás výhercov, ktorí získajú Microsoft Arc Touch Mouse, web kameru Microsoft Digital Studio a golfové tričko s motívom Windows Azure. (Výhercov vyberieme zo zoznamu aktuálne prihlásených a požiadame ich o poslanie e-mailovej adresy pre kontaktovanie.)


Tešíme sa na online stretnutie!

Miro a Štěpán

 

Viac príspevkov