DPE SK Blog

Blog pre slovenských vývojárov od DPE (Developer and Platform Evangelist), Microsoft Slovakia

Novinky

Aktualizácie emailom

July 2011 - Príspevky

Letné výukové zdroje v češtine

Naši českí kolegovia pripravili súhrn toho najdôležitejšieho, čo sa v uplynulom roku udialo. Na našich weboch nájdete výber materiálov (články, videá, inštruktážne screencasty, záznamy z akcií)  k vybraným témam:


" href="http://msdn.microsoft.com/sk-sk/hh324709">Na MSDN webe pre vývojárov:
- Windows Azure
- IE9 a HTML5
  (Záznam zo seminára "IE9 a HTML5" v Bratislave nájdete na channel9 .)
- Windows Phone Mango
- Visual Studio


" href="http://technet.microsoft.com/sk-sk/hh324258">Na TechNet webe pre IT odborníkov:
- Virtualizácia
- Windows 7
- Windows Server 2008 R2
- Office 365

Ďalšie kapitoly budú v priebehu leta pribúdať, takže keď vás už bude ležanie pri vode nudiť :-), môžete si v pohodlí vášho počítača pozrieť to najzaujímavejšie z predchádzajúcich mesiacov.

Miro

SQL Server “Denali” CTP3

Dnes (12.7.2011) na Worldwide Partner Conference (WPC) sprístupnil Microsoft Community Technology Preview 3 (CTP3) pripravovanej verzie SQL Server-a, ktorá zatiaľ nesie kódové označenie Denali. CTP3 má už takmer finalizovanú sadu vlastností so zameraním na:
- vysokú dostupnosť (AlwaysOn) so zjednodušenou konfiguráciou a "setup-om"
- špičkový výkon pre query použitím projektu Apollo (technológia VertiPaq pre "column-store" index, kde sú dáta z každého stĺpca ukladané do spoločného úložiska, takže každá dátová stránka obsahuje dáta len z jedného stĺpca. Pri klasickom indexe sú indexované dáta z každého riadku uchovavané pri sebe na jednej stránke a dáta zo stĺpcov sú tak roztiahnuté naprieč všetkými stránkami v indexe.)
- analýzu a vizualizáciu dát v projekte “Crescent
- konzistentný pohľad nad heterogénnymi dátovými zdrojmi s modelom BI Semantic Model (BISM) , reporting->analýza->dashboard
- paritu Data-tier Application Component-u (DAC) pre SQL Azure a SQL Server Developer Tools s názvom “Juneau
- migračné nástroje a upgrade (Upgrade Advisor, Distributed Replay, SQL Server Migration Assistant

Centrum pre informácie o Denali spolu s preklikom na download je na adrese:
http://www.microsoft.com/sqlserver/en/us/future-editions.aspx

Detailnejšie informácie o CTP3 sú v blog príspevku http://blogs.technet.com/b/dataplatforminsider/archive/2011/07/11/sql-server-code-name-denali-ctp3-is-here.aspx

A aby noviniek na tému SQL Server nebolo málo, vonku je už aj Microsoft® SQL Server® 2008 R2 Service Pack 1.

 

Miro

 

Kniha "Softvérové technológie na platforme Microsoft .NET"

"Vývojárčina" je spojená s pravidelným dopĺňaním znalostí a dobrých knižiek preto nie je nikdy dosť. Ján Hanák, MVP, pripravil knihu o vývojovej platforme .NET Framework 4.0, ktorá zoznámi vývojárov s objektovým a paralelným programovaním v programovacom jazyku C# 4.0.

Kniha je určená hlavne študentom informatiky vysokých škôl/univerzít, ale svoje miesto si nájde aj v knižniciach praktických vývojárov, softvérových odborníkov a IT odborníkov, ktorí sa chcú začať venovať vývoju softvéru použitím .NET Framework-u 4.0.

Najľahšia cesta, ako knihu získať vedie cez e-shop adresu http://www.eurokodex.sk/E-shop/Softverove-technologie-na-platforme-Microsoft-NET_E1431.aspx

 

Miro

Viac príspevkov