DPE SK Blog

Blog pre slovenských vývojárov od DPE (Developer and Platform Evangelist), Microsoft Slovakia

Novinky

Aktualizácie emailom

September 2012 - Príspevky

"Lab" pre aplikácie v súťaži WinApp Challenge 2012

V rámci prebiehajúcej súťaže WinApp Challenge 2012 sme pre všetkých, ktorí v súčasnosti vyvíjajú aplikáciu Windows Phone alebo Windows 8, pripravili lab, na ktorom sa máte možnosť stretnúť s odborníkmi na vývoj a dizajn a prejsť si s nimi konkrétne problémy s programovaním Vašej aplikácie.
 
 
KDE : Laboratórium TPC STU FIIT, Ilkovičova 3, Bratislava, vstup z bloku A              
KEDY :  28. 9. 2012, 14:00 hod.            
PROGRAM :          
14:00 - 15:00   Novinky pre Windows 8 a Windows Phone na Slovensku
15:00 - 18:00   1:1 riešenie programátorských a dizajnérskych problémov

Svoju účasť, prosím, potvrďte odoslaním emailu na v-evahra@microsoft.com   

Eva

Technický seminár "Ako dostať Windows 8 aplikáciu do Windows Store"

Na 26.9.2012 o 13:00 sme pre vás pripravili dvojhodinový technický seminár zameraný na certifikáciu aplikácií pre Windows Store (Windows obchod), nanajvýš aktuálnu tému po otvorení Windows Store aj pre slovenských vývojárov. Podrobnejšie informácie a registračný link nájdete na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032524359&Culture=SK-SK .

Pripomínam ešte zajtrajší (25.9.2012 o 9:00) seminár o vývoji cloudových aplikácií pre Windows Azure. Podrobnejšie informácie a registračný link nájdete na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032521866&Culture=SK-SK . Pre účastníkov tohto cloud seminára mám pripravenú knihu "Windows Azure Platform".

Obidva semináre sú bez poplatku. 

Teším sa na stretnutie!

Miro

Windows Store (Windows Obchod) otvorený aj pre slovenských vývojárov

11.9.2012 Microsoft oznámil, že Windows Store (Windows Obchod) je od tohto dňa otvorený aj pre individuálnych vývojárov. (Spoločnosti s pobočkou v podporovanej krajine sa mohli registrovať od 1.8.2012.) Medzi podporovanými krajinami je aj Slovensko!

 

Čo sa mení pre vývojárov a vývojárske spoločnosti zo Slovenska týmto dátumom?

1. Ak máte aktívne MSDN predplatné, ste členom BizSpark alebo DreamSpark programu, môžete si na portále MSDN Subscriptions po prihlásení v sekcii Subscription Benefits aktivovať kód pre Windows Store Developer Account zdarma. Pri registrácii na Windows Dev Center - http://create.msdn.com/ potom tento kód použijete a zaregistrujete sa ako individuál alebo spoločnosť. A môžete publikovať aplikácie do Windows Store! (Cez MSDN Subscriptions portál si podobne aktivujete aj účet pre publikovanie Windows Phone aplikácií rovnako cez portál http://create.msdn.com/ a Windows Azure benefit.)

2. Ak neplatí pre vás bod 1., môžete si zaregistrovať vývojársky účet pre Windows Store na http://create.msdn.com/ za ročný poplatok 37 EUR (individual) alebo 75 EUR (spoločnosť).

 

Ak to zhrniem. Slovenskí vývojári majú možnosť vyvíjať a publikovať aplikácie do Windows Store a Windows Phone Marketplace bez obmedzení. Naviac môžu využiť cloudové služby Windows Azure (napr. pre webové služby dodávajúce dáta klientským aplikáciam Windows 8 a Windows Phone) či už v rámci benefitu Windows Azure v MSDN a BizSparku, alebo vyskúšať v 90-dňovom triale preklopiteľnom neskôr do komerčnej služby.

 

Miro

Technické vývojárske semináre, september 2012

Pripravil som na september dva semináre na tému Windows Azure:

Windows Azure VM, Web Sites a Storage: konečne cloud pre nás ostatných (technický seminár), 18.9.2012, Bratislava, registrácia na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032522054&Culture=SK-SK&community=0
Popis:Windows Azure Virtual Machines sú vo svojej podstate hostingom virtuálnych strojov v cloude. Môžete prevádzkovať takmer akýkoľvek softvér, akýkoľvek operačný systém, čokoľvek, čo rozbehnete na Hyper-V. Windows Azure Web Sites je web hosting v cloude. Ponúka ľahké nasadenie webových aplikácií v ASP, ASP.NET a PHP, pričom oproti webovým roliam je proces nasadenia výrazne jednoduchší a prívetivejší pre existujúce aplikácie písané bez ohľadu na cloudové technológie.
Speaker: Altair (Michal A. Valášek)

Windows Azure Cloud Services - neriešte HW/licencie/sieť, vyvíjajte, nasadzujte! (technický seminár), 25.9.2012, Bratislava, registrácia na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032521866&Culture=SK-SK&community=0
Popis:Windows Azure poskytuje od júna 2012 tri modely využitia dátového centra - Web Sites, Cloud Services, Virtual Machines (IaaS). Na tomto seminári sa budeme venovať modelu Cloud Services, ktorý je najvhodnejším pre tvorbu a nasadenie neustále dostupných aplikácií, ktoré musia počítať so škálovaním pri náraste/poklese používateľov, transakcií, funkcionality... Seminár je zameraný nielen na praktické základy tvorby aplikácií pre model Cloud Services, ale aj pokročilejším scenárom ako Caching, Azure SQL Reporting, SQL Federation atď. Nezabudneme ani na zlosovanie profesionálnych kníh o Windows Azure.
Speaker: MKubovčík

A samozrejme pripomínam virtuálnu konferenciu 12.9.2012 zameranú na Visual Studio 2012 - http://www.visualstudiolaunch.com/.  (Konferencia začína 18:30 nášho času.)

 

Miro

DevReach 2012, Sofia, 4.10.-5.10.2012 - zľava na vstupné 30%

Telerik (www.telerik.com) organizuje v Sofii konferenciu pre vývojárov DevReach 2012www.devreach.com s účasťou zaujímavých prednášajúcich (viď. http://www.devreach.com/speakers) . Sofia nie je tak ďaleko a naviac členovia vývojárskeho portálu www.vyvojari.sk majú pri registrácii do 10.9.2012 až 30% zľavu. Všetko je podrobne popísané na http://blog.aspnet.sk/spigi/archive/2012/08/30/devreach-2012-zlava-30-percent-pre-clenov-www-vyvojari-sk.aspx.

Miro

Viac príspevkov