DPE SK Blog

Blog pre slovenských vývojárov od DPE (Developer and Platform Evangelist), Microsoft Slovakia

Novinky

Aktualizácie emailom

April 2014 - Príspevky

DataDev camp, 16.4.2014, Bratislava

DataDev camp vás prevedie tvorbou databáz/úložísk a ich použitím (nielen) v cloude. Budeme sa venovať dátovej platforme SQL Server 2014 a jej optimalizácii výkonu. Ukážeme si koncepty a výhody prevádzkovania SQL Servera v Windows Azure Virtual Machine, nízkonákladovú databázovú službu Azure SQL Database a no-SQL úložisko Windows Azure Table Storage pre ukladanie semi-štruktúrovaných dát. Nakoniec sa pozrieme na HDInsight, čo je "Hadoop ako služba" resp. Hortonworks Data Platform. Obsah DataDev campu je vhodný pre databázových vývojárov, správcov aj vývojárov dátovo-orientovaných aplikácií. Účasť je bezplatná.


Témy DataDev campu:
 SQL Server 2014 (InMemory, ColumnStore, Backup do Azure)
 SQL Server v Windows Azure Virtual Machine (doporučenia)
 Windows Azure SQL Database (monitoring)
 No-SQL úložiská v Windows Azure (tipy na výkonnosť Azure Table Storage)
 Dynamická správa (Windows Azure Management Library)
 Pohľad na HDInsight (vytvorenie klastra Hadoop v Azure a použitie dát v Power BI)

Registrujte sa na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032580364&Culture=SK-SK&community=0 .

Teším sa na stretnutie!

Miro

P.S. Registrácie na WebCampy pre webových vývojárov máme už tiež otvorené:
21.5.2014, Bratislava, registrácia na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032580368&Culture=SK-SK&community=0
5.6.2014, Košice, registrácia na https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032580370&Culture=SK-SK&community=0
 

Microsoft Azure - Virtual Machines lacnejšie až o 35%, Azure Backup o 43%, Storage Block Blob až o 65%!

31.3.2014 oznámil Microsoft konzistentné dorovnanie cien konkurencie spolu s inováciami cloudovej ponuky. Čo sa mení?

Od 2.4.2014 sa o 43% znížila cena služby Windows Azure Backup (zálohy serverov a systémových nastavení do cloudu cez nástroje v Windows Server, Windows Server Essentials alebo System Center Data Protection Manager).

Od 3.4.2014 je v ponuke nová úroveň serverov modelu Virtual Machines označená ako Basic platná pre veľkosti A0 až A4. Doterajšia úroveň bola doplnená prívlastkom Standard. Servery v úrovni Basic sú o 27% lacnejšie ako servery v úrovni Standard. Rozdiel medzi nimi, ktorý je zohľadnený v cene, spočíva v tom, že servery Basic úrovne nepodporujú  "load balancing" a autoškálovanie. Sú vhodné pre scenáre produkčných samostatných (v zmysle nezaraďovaných do klastrov a balancovaných fariem) serverov, vývojárskych/testovacích serverov a pre aplikácie s dávkovým spracovaním.

Od 1.5.2014 sa zlacnia servery s veľkosťami A5 až A7 vhodné pre pamätovo náročnejšie vyťaženie. Linuxové o 35%, s OS Windows Server o 27%. Od toho istého dátumu sa znížia ceny za Azure Storage Block Bloby do 65% pri výbere lokálne redundatného úložiska a do 44% pri výbere geo-redundatného úložiska (GRS). Zároveň bola oznámená príprava úrovne "Zone Redundatnt Storage", ktorá bude lacnejšia o 37% ako GRS. Zľava je spôsobená tým, že GRS ukladá vaše dáta v 6 kopiach do dvoch párových datacentier (, v každom v 3 kopiach). ZRS bude automaticky vytvárať "len" 3 záložné kopie, čo bude pri mnohých scenároch postačujúce.

Aktuálny cenník Azure Virtual Machines nájdete na http://azure.microsoft.com/en-us/pricing/details/virtual-machines/  .

Aktuálny cenník služby Windows Azure Backup nájdete na http://azure.microsoft.com/en-us/pricing/details/backup/  .

Aktuálny cenník Azure Storage nájdete na http://azure.microsoft.com/en-us/pricing/details/storage/  .

Viac o cenových novinkách a inováciach nájdete na http://blogs.msdn.com/b/windowsazure/archive/2014/03/31/microsoft-azure-innovation-quality-and-price.aspx  .


Miro

 

P.S. Ak ste členmi BizSpark programu pre začínajúce vývojárske "startupy" (firmy alebo živnostníkov) , alebo máte kúpené Visual Studio s MSDN, môžete si bezplatne aktivovať Azure benefit v týchto programoch (Windows Azure pre členov BizSpark , Windows Azure pre MSDN predplatiteľov). Pri registrácii Azure benefitu v MSDN alebo BizSparku nie je požadované overenie platobnou kartou. Ak nie ste členmi týchto programov, môžete si Windows Azure bezplatne vyskúšať na dobu 30 dní cez Windows Azure Trial.

 

Viac príspevkov