DPE SK Blog

Blog pre slovenských vývojárov od DPE (Developer and Platform Evangelist), Microsoft Slovakia

Novinky

Aktualizácie emailom

June 2014 - Príspevky

Ako aktivovať Azure benefit v BizSpark-u (krok za krokom)

 Najskôr malá rekapitulácia pre vývojárske startupy. V predošlých dvoch blogpostoch som sa venoval postupom „Ako môže startup vstúpiť do BizSpark-u“ a „Ako rozšíriť startup tím v BizSpark-u o ďalších členov“. Na konci návodov bol vytvorený prístup na MSDN Subscribers portál, ktorý nie je len centrom na prevzatie softvéru potrebného na vývoj a testovanie, ale aj miestom na aktiváciu ďalších služieb. V tomto blogposte sa budem venovať aktivácii prístupu do Microsoft Azure, ktorý poskytne vašim riešeniam produkčné hostiteľské prostredie. Aktiváciou prístupu do Microsoft Azure získate každý mesiac kredit 150 USD, ktorý využijete na služby dátového centra. A ak má váš tím viac členov, každý z nich si môže postupom popísaným nižšie aktivovať vlastný prístup do Microsoft Azure.

1. Prihláste sa na portále http://msdn.microsoft.com/subscriptions/  cez linku „Prihlásiť sa“ („Sign in“) alebo „My Account“. Použite pritom svoj Microsoft Account (LiveID). BizSpark administrátor svoj, členovia tímu v BizSparku svoje.

2. Kliknite na „Activate Microsoft Azure“.

 3. V zobrazenom prvom formulári na aktiváciu Azure benefitu zadajte minimálne:
- Meno (First name)
- Priezvisko (Last name)
- Krajinu ( Country/Region)
- Kontaktný e-mail (contact email)
Pre jednoduchosť aktivácie ponechajte verifikáciu cez mobil prostredníctvom SMS správy („Send test message“), vyberte krajinu, a tým aj medzinárodný telekomunikačný kód. 
Do položky, ktorá je pod „volacím“ kódom krajiny napíšte číslo vášho mobilu bez kódu krajiny  a bez úvodnej nuly. Nakoniec potvrďte tlačidlo „Send text message“.

 


4. Na mobil vám príde verifikačný kód, ktorý opíšete do novej položky pod mobilným číslom a potvrďte „Verify code“.
„Zaškrtnite“ odsúhlasenie zmluvy pre Azure a potvrďte tlačidlo „Sign up“.
 

5. Budete presmerovaný na portál, kde si spravujete vás Azure účet. Keďže proces aktivácie sa spracováva na pozadí, niekoľko sekúnd bude pri vašom Azure predplatnom s názvom BizSpark text „Pending“  signalizujúci, že vaša požiadavka čaká na finalizáciu.
 

Počkajte niekoľko sekúnd a aktualizujte stránku alebo potvrďte linku s textom „Please wait while we set up the subscription (Click to refresh)“.

6. Aktivovaná Azure subskripcia zmení stav na „Active“.

 

Poznámka: Mesačný kredit 150 USD dokáže pokryť veľa štartovacích scenárov. Ak sa vaše riešenie komerčne rozbehne a jeho náklady budú prevyšovať 150 dolárov mesačne, môžete odstrániť prednastavený limit spotreby klinutím na linku „This subscription has a spending limit on it. Click here to change this setting.“ a následne zadáte platobnú kartu. Aj po odstránení limitu spotreby naďalej dostávate každý mesiac kredit 150 USD a platíte len za prečerpanie nad túto sumu.


7. Kedykoľvek si na webe na správu vášho Azure účtu môžete skontrolovať detaily o spotrebe a vidíte na ňom počet dní do konca účtovného mesiaca a sumu kreditu, ktorú ešte počas účtovného mesiaca môžete minúť.


Potvrďte tlačidlo „Portal“ a prejdite na web určený na nastavenie Azure služieb, tvorbu serverov, sietí atď.
 

8. Prejdite krátkym úvodom do Microsoft Azure.

 

9. Hotovo! Máte aktivovaný prístup na web správy Azure služieb, na ktorý sa môžete prihlásiť aj priamo na adrese https://manage.windowsazure.com  .


 
Priamo na tomto webe si môžete kedykoľvek skontrolovať aktuálne čerpanie kreditu potvrdením na „Credit status“.
 

 

Ak ste živnostník bez zamestnancov, získate postupom popísaným vyššie „hosting“ pre vaše aplikácie, servery, siete a ďalšie rôzne služby s kreditom 150 USD každý mesiac. Ak máte väčší tím a postupom popísaným v článku „Ako rozšíriť startup tím v BizSpark-u o ďalších členov“  ste vytvorili prístup na MSDN Subscribers portál každému členovi tímu, potom každý z nich má možnosť rovnako si aktivovať Azure benefit na svoj Microsoft Account vedený v BizSparku s vlastným mesačným kreditom 150 USD.

Miro

P.S. Ak ste si celý tento článok prečítali, nie ste startup firmou a máte MSDN predplatné získané v Visual Studiu ( či už kúpou alebo v MPN partnerskom programe), pre vás špeciálne bude nasledujúci článok o aktivácii Azure benefitu v MSDN mimo BizSpark-u.

Ako môže "startup" vstúpiť do BizSpark-u (krok za krokom)

Ako môže program BizSpark pomôcť  "startupom" (predovšetkým študentom-živnostníkom a začínajúcim podnikateľom)  som popísal v blogposte http://blogs.msdn.com/b/vyvojarisk/archive/2013/10/09/vyv-237-jate-softv-233-r-a-v-225-pr-225-vny-subjekt-s-r-o-ivnos-m-225-menej-ako-5-rokov-vyu-ite-bizspark.aspx  venovanom popisu benefitov a požiadaviek na vstup do tohto globálneho programu využívaného viac ako 85 000 "startupmi" v 165 krajinách.

Dnes sa zameriam na samotný proces (postupnosť krokov) potrebných na prihlásenie do BizSparku

1. Prejdite na web www.bizspark.com a vyberte horné menu „Join now“.

2. Potvrďte linku „Sign in to join BizSpark“ pod obrázkom.

Prihláste sa pomocou Microsoft Account (Live ID), ktoré budete používať ako identifikátor vášho BizSpark administrátora. (Tu si dovolím malú radu. Ak ste viacčlenná spoločnosť, vytvorte si nový Microsoft Account, ktorý nebude viazaný na fyzickú osobu. Ak sa práve tento člen vášho tímu rozhodne opustiť váš "startup", vzniknú vám zbytočné komplikácie pri presune roly BizSpark administrátora na iný kontakt.)

3. Proces vyplnenia prihlasovacieho formulára nepodporuje slovenčinu, ani češtinu, takže v ponuke jazykov vám asi bude najviac vyhovovať angličtina. Potvrďte „Next“.

4. Vyplňte údaje o vašom startupe:
     - Primary contact – kontaktná osoba vašej spoločnosti/živnosti
     - Company Name – názov spoločnosti tak, ako ho máte v obchodnom alebo živnostenskom registri
     - Company email – doporučuje sa použiť ten istý e-mail, aký ste použili pre prihlásenie v kroku 2. (čiže e-mail BizSpark administrátora)
     - Company URL – ak ešte nemáte zaregistrovanú URL firemného webu, ( ktorý nemusí byť dokončený,) postačuje URL blogu alebo iného webového priestoru
     - Date Founded – mesiac vzniku spoločnosti/živnosti
     - Number of employees – predpokladaný počet členov vášho "startup" tímu
     - Company description – stručný popis v angličtine o tom, aký typ riešenia chcete vyvinúť

     Pokračujte potvrdením „Next“.

5. „Zaškrtnite“ odsúhlasenie zmluvy pre členov BizSparku a potvrďte „I accept“.

6. Ak všetko prebehlo OK, zobrazí sa poďakovanie za odoslanie žiadosti o vstup do BizSpark-u.

7. Potvrdenka vašej žiadosti o vstup do BizSpark-u vám príde aj e-mailom na adresu vášho BizSpark administrátora.

8. Vašu žiadosť a spĺňanie podmienok BizSpark-u preverí pracovník BizSpark centra alebo lokálnej pobočky Microsoft-u. Ak je všetko v poriadku,  žiadosť schváli a na e-mail vášho BizSpark administrátora príde potvrdenka o schválení vstupu do BizSpark-u.

Priamo v e-maile máte návod, ako si aktivovať prístup na MSDN Subscriber portál, kde máte k dispozícii softvér na prevzatie (Visual Studio, operačné systémy, aplikačné servery....).

9. Prejdite na www.bizspark.com  a prihláste sa po potvrdení linky „Log in“ pomocou účtu vášho BizSpark administrátora.

10. Po úspešnom prihlásení vám portál ponúkne linku „My BizSpark“ na správu vášho členstva v programe.

11. Vyberte „My BizSpark“ a zobrazí sa profil člena vášho tímu, pod ktorým ste práve prihlasený. (Čiže pri prvom prihlásení profil vášho BizSpark administrátora.)

Ak ste živnostník bez zamestnancov, nemusíte na webe www.bizspark.com už nič viac konfigurovať. Všetky predošlé kroky viedli k automatickému vytvoreniu prístupu na MSDN Subscribers web, kde nájdete všetok potrebný softvér, a cez ktorý si budete môcť aktivovať ďaľšie benefity v podobe predplatených služieb.

12. Prejdite na portál http://msdn.microsoft.com/subscriptions/ a prihláste sa cez linku „Prihlásiť sa“ („Sign in“) alebo „My Account“. Použite účet vášho BizSpark administrátora.

13. Hotovo! Máte prístup k viac ako 11 terabajtom softvéru, ktorý vám pomôže naštartovať softvérové projekty na profesionálnej úrovni.  Podľa postupu popísaného vyššie sa prihlásite do programu BizSpark a aktivujete si prístup na MSDN Subscribers portál pre jedného člena, BizSpark administrátora. To vám bude postačovať, ak ste živnostník bez zamestnancov. V ďalšom článku popíšem postup, ako pridať do tímu ďalších členov, z ktorých každý bude mať svoj vlastný prístup na MSDN Subscribers portál.

 

 Miro

Viac príspevkov