Windows 8 Simulator nie je možné naštartovať

Dosť často sa mi stávalo, že pri pokuse debugovať Windows Store aplikáciu som nevedel nijakým spôsobom naštartovať Windows Simulator z Visual Studia. V okne Visual Studio Output bola hláška "Deployment complete.", ale Simulator ostal v stave ako na obrázku:

Visual Studio ostale v stave "Starting the Simulator":

 

Po vypnutí Simulatora Visual Studio zahlásilo:

 

Dokonca som sa pokúšal Simulator naštartovať aj priamo z disku: C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Simulator\11.0\Microsoft.Windows.Simulator.exe ale nič nepomáhalo.

Po čerstvom reštarte počítača zvyčajne nabehol.

Dlho dlho som skúmal, kde môže byť problém a nakoniec som zistil, že problém nastáva, ak som pripojený do nejakej VPN (po čerstvom reštarte všetko fungovalo, pretože som sa zvyčajne zabudol pripojiť do VPN).

Tie vymoženosti rôznych virtuálnych sieťových adaptérov sú úplne na figu. Dokonca po nainštalovaní Windows Phone 8 Simualtora mi nefunguje Kerio VPN klient... :( :(

Vďaka Microsoft...

Publikované Sunday, May 26, 2013 8:08 PM spigi
Zaradené do: ,

Komentáre

# re: Windows 8 Simulator nie je možné naštartovať

Sunday, May 26, 2013 8:40 PM liero

mne zasa po nainstalovani VirualBoxu prestala v Hyper-V fungovat siet, nesiel nabootovat (hostitelsky) Windows 8, po troch restartoch sa restorol. Siet mi ale v hyper-v stale nefunguje, po preinstalovani hyper-v mi chvilu funguje, potom zrazu prestane. katasrofa

# re: Windows 8 Simulator nie je možné naštartovať

Sunday, May 26, 2013 9:14 PM shagy2301

Mne napr VMWare po aktivácii Hyper-V vôbec nefungovalo.

Pri tom Windows Phone 8 Simulátore je problém v tom, že tam vytvorí ďalšiu sieťovku a nejako si s tým systém nevie poradiť. Jediné čo pomáha je vypnutie internej sieťovky pre ten WP simulátor.

Inak čo ma najviac na Hyper-V štve je, že nevie routrovať sieť do virtuálov ako VMWare ale rovno ich pripája cez switch