MozgoCamp CQRS prednáška

Vlko ma prizval na MozgoCamp #7. V presvedční, že idem naozaj do priestorov, ktoré zodpovedajú smrťometálovému videu na Jonatanusom blogu, som chvíľu uvažoval o tom, že si dám termoprádlo, gumáky a pribalím pršiplášť.
Nakoniec to bolo celkom inak a nohy som mal doslova v teple. Z prednášky bola nakoniec skôr diskusia, čo mi ale vôbec nevadilo. To najdôležitejšie však bolo, že som spoznal kopu milých a šikovných ľudí (ktorí ma upozornili na kopu zaujímavých vecí) a opäť som sa utvrdil v tom, že mnohé problémy a výzvy sú totožné naprieč firmami(nevynímajúc startup skupinky) a že má zmysel sa stretávať a diskutovať.
Takže ako som sľúbil publikujem prezentačné slides. Tento týždeň si okomentujem, možno to podnieti nejakú ďalšiu zaujímavú diskusiu. Prezentačné slides nájdete tu (šupol som to pokusne na skydrive, dúfam, že s tým nebudú problémy)

Zaradené do: ,

Komentáre

# naraga said:

skoda ze som o tejto akcii nevedel. bolo to pre uzavretu skupinu alebo mal sancu tam dojst kazdy? dik aspon za slajdy :)

Monday, February 13, 2012 7:01 PM
# icet said:

mna by celkom zaujimalo ci si uz architekturu CQRS + EventSourcing v dajakom projekte vyuzil / implementoval a aky si mal z toho pocit

Monday, February 13, 2012 8:05 PM
# liero said:

nabuduce daj vediet, zrovna toto je tema, ktora ma zaujima :)

inak zaujimave, ze sa na tento blog neviem prihlasit cez IE9

Monday, February 13, 2012 8:23 PM
# T said:

@naraga: vies ze ani neviem, zavolal ma tam @vlko, mozgaci su taka vesela komunita, neviem ako sa rozdavaju vstupenky...ale dohodli sme sa, ze enterprise problemy su podobne a zaujimave napriec firmami a ze cca do mesiaca skusime nieco zorganizovat...s Tebou pocitam

@icet:

CQRS v light podobe(shared releacna db a bez domain eventov) uz pouzivam(e) par rokov. Jeden vacsi projekt bol de facto o event sourcingu, ale tam to bola prirodzena volba.(vdaka filozofii formatu, v akom sa vymienali a ukladali udaje), takze ku tej kombinacii sa tazko vyjadruje. Vacsi problem ako samotna implementacia je dobre navrhnut agregaty a najst db hodnu ukladania.

Na event sourcing musi byt naozaj dovod, aj ked je komunikovana casto prave tato kombinacia(to bolo ciastocne predmetom sporu medzi GY a UD), na vacsine beznych projektov staci resp. je pozadovany snapshot. V kazdom pripade treba mat zvladnute msg bus veci, (domain) model s eventami a potom sa oplati na vhodnom projekte alebo mozno casti projektu, kde to ma opodstatenenie, zaexperimentovat.(a musi byt na to nastavena vacsina teamu)

@liero: dam ... no a IE9 mozno tato tema nezaujima :-)

Monday, February 13, 2012 10:16 PM
# naraga said:

@T: tesim. s cqrs nemam ziadne realne skusenosti a rad si ich vypocujem od teba ako sa popalit na nejakej kravine.

Tuesday, February 14, 2012 1:40 PM
Prihlásiť | Registrovať | Pomoc